הדרכת הורים

הדרכת הורים – כשרוצים את הטוב ביותר עבור הילד

בניגוד לימים עברו בהם נהגו ההורים להסתפק לצורך מלאכת גידול הילדים בכישוריהם בלבד, ובמקרה הטוב נהגו לשלב עיצה מאחות טיפת חלב, טיפ מהדודים או עזרה ידידותית מהסבתא, ולהגיע לאסיפות ההורים בבתי הספר, הרי שכיום הורים רבים מבינים כי דווקא בעזרת הדרכת הורים מקצועית הנערכת בידיו של בעל מקצוע מיומן המתמחה בנושא, יוכלו להעניק לילדיהם טיפול נכון יותר המותאם לצרכיהם. בעידן המודרני בו אנחנו חיים, הורים רבים כבר מבינים כי ההורות היא המקצוע הקשה ביותר, והיא מהווה אתגר לא פשוט, ולכן אך טבעי הוא להיעזר באנשי מקצוע לצורך צליחת האתגר הזה.

הדרכת הורים מהי?

עם הזמן, הלכו והתחדדו תחומי התמחות שונים הנוגעים להתפתחות הילד, וכיום ישנם מומחים רבים העוסקים בתינוקות, בילדים ובמתבגרים, בשלל ההיבטים הנוגעים להם מבחינה מנטלית, בריאותית, פיזית ונפשית. למעשה הדרכת הורים הינה שם קוד כללי עבור כל מצב שבו הורים לילדים, לתינוקות או אפילו זוגות בהריון, מבקשים להיוועץ באנשי מקצוע מומחים בנוגע לתחומים שונים הנוגעים להתפתחות הילדים. כיום ניתן למצוא הדרכות הורים לקראת לידה, המכינות את ההורים הן לטיפול ברך הנולד והן לדינמיקה הזוגית המשתנה בעקבות הלידה, ישנן הדרכות הורים פסיכולוגיות עבור הורים לילד בעל קשיים רגשיים ספציפיים, ישנן הדרכות הורים עבור הורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, ישנן הדרכות הורים עבור זוגות המתקשים להגיע לעמק השווה בכל הנוגע לגידול ילדיהם, ומגלים כי המחלוקת ביניהם מייצרת קשיים רציניים לא רק עבורם אלא גם עבור הילד עצמו, ישנן הדרכות הורים הנוגעות לתפקוד הילד בבית הספר וכן הלאה.

מה חשוב לדעת כשבוחרים הדרכת הורים

אם גם אתם הגעתם למסקנה שתוכלו לשפר את כישורי ההורות שלכם בעזרת הדרכת הורים מקצועית שתוכל לתת לכם כלים טובים לתפקוד מוצלח יותר מול הילד ובדינמיקה המשפחתית בכללותה, חשוב לבחור אנשי מקצוע מנוסים, מוכרים ואיכותיים, אשר תחום התמחותם רלוונטי עבורכם, והם בעלי ידע מעמיק בפסיכולוגיית ילדים ובתחום הדרכות הורים בפרט.
עולם הילד בחולון, הינו מרכז להתפתחות הילד והמשפחה המאגד בתוכו מספר אנשי מקצוע מובילים בתחומם, החל מפסיכולוגים התפתחותיים, דרך נוירולוג ילדים, ועד קלינאי תקשורת ומאבחנים דידקטיים וכן הלאה.
פה תוכלו להצטרף אל הדרכת הורים אישית או קבוצתית, ובמהלכה להעלות סוגיות מהותיות או ספציפיות הנוגעות לגידול הילדים, לשים את האצבע על בעיות ספציפיות, לייצר לעצמכם מערכות כללים וחוקים מסודרות ולפתור בעיות במסגרת תומכת ויעילה.
בעזרת הדרכת הורים מקצועית תזכו לשפר את היחסים עם ילדכם, להתמודד בקלות רבה יותר עם בעיות וקשיים התנהגותיים, לצפות ולתכנן את הבאות, לשקם את הסמכות ההורית שלכם, ולהיטיב להבין את עולמו של הילד, כצעד חשוב בדרך לשיפור איכות חיי המשפחה כולה.

השארת תגובה