רפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק – הדרך לריפוי מתחילה פה

כולנו יודעים וודאי לומר, כי ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי ומשקם, אך למעשה התחום של ריפוי בעיסוק הוא תחום רחב למדי, אשר רק מעטים מכירים לעומק. ישנו תחום של ריפוי בעיסוק המתמחה בעיסוק הפיזיקלי ומתאים עבור מטופלים בעלי קשיים מוטוריים או נוירולוגיים שונים, או עבור נפגעי טראומה כמו תאונות דרכים או ניתוחים, וכן הלאה. ישנו ריפוי בעיסוק עבור המגזר הגריאטרי, אשר תפקידו לשקם קשישים לאחר אירועים מוחיים, לעזור להם בשיפור איכות חייהם ובהתמודדות עם מחלות, עם ירידה בזכרון ועם קשיים קוגניטיביים. כמו כן, ישנו ריפוי בעיסוק עבור מטופלים בעלי פגיעות נפשיות שונות במטרה להביאם לעצמאות תפקודית. כמו כן ישנו ריפוי בעיסוק המתמחה בהתפתחות הילד והתינוק.

ריפוי בעיסוק המתמקד בהתפתחות הילד

התחום של ריפוי בעיסוק פדיאטרי, המתמחה בילדים, הינו תחום העוסק בהיבטים שונים של התפתחות הילד החל מגיל הלידה ועד לגיל ההתבגרות, וכולל אבחון, ייעוץ, הדרכה, טיפול ומניעה עבור ילדים, במטרה לשפר את איכות חייהם, לסייע להם לתפקד טוב יותר מבחינה פיזית, נפשית, קוגניטיבית ותקשורתית, על מנת להביא את הילדים לרווחה גבוהה ולמיומנויות גבוהות וטובות יותר, בהתאם לגילם ולמצבם בשלל פרמטרים.
כמו כן, כולל התחום של ריפוי בעיסוק המתמחה בילדים, גם טיפול עבור פגים וליווי התפתחותי לאורך שנים, ליווי עבור תינוקות ומשפחותיהם, טיפול של ריפוי בעיסוק עבור ילדים עם עיכוב התפתחותי או מוטורי, כמו סירבול פיזי, ליקוי תחושתי, אוטיזם, קשיי תקשורת, לקויות של ראיה או שמיעה, פיגור שכלי ושיתוק מוחין, קשיי והפרעות אכילה בגיל הילדות, וכן טיפול של ריפוי בעיסוק עבור ילדים שחוו פגיעה נפשית. התחום של ריפוי בעיסוק פדיאטרי עושה שימוש פיזי נרחב במשחקים, צעצועים ואביזרים.

ריפוי בעיסוק – רק מהטובים ביותר

במכון עולם הילד בחולון ניתנים שירותי ריפוי בעיסוק מתקדמים, עבור תינוקות, ילדים, מתבגרים ובני משפחותיהם. המכון, המתמחה בהתפתחות הילד והמשפחה, ומאגד בתוכו מספר מומחים מדיסיפלינות שונות, העושים כולם יחד למען הילדים ומהווים נקודת מפגש רב מערכתית עבור הילדים, במטרה להעניק להם את הטיפול הרחב והנכון ביותר, מציע גם שירותי ריפוי בעיסוק עבור מגוון רחב של בעיות וליקויי התפתחות.
בין היתר, מבצע המכון אבחוני ריפוי בעיסוק של קשיים פיזיים שונים הנוגעים לתחומי המוטוריקה העדינה, ולבעיות ויסות חושי ותחושתי, ולאחר מכן מתאים את הטיפול הנכון למטופלים בהתאם לגילם, מצבם ולמכלול תחומי חייהם.
הצוות המקצועי של מכון הילד אשר עבר הכשרות ריפוי בעיסוק ומתהדר בנסיון רב ובידע מקיף בתחומי הריפוי בעיסוק, עומד לשירותכם וישמח להציע לכם טיפול מסור, צמוד ואישי לכל אורך הדרך, החל משלב האבחון הראשוני, דרך הטיפול עצמו ועד להשגת התוצאות הרצויות, והשגת השיפור הניכר באיכות החיים של הילד עצמו, ושלכם כיחידה משפחתית שלמה.

השארת תגובה