קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת – הדרך הנכונה לתקשורת טובה

ילדים, מתבגרים ומבוגרים רבים סובלים ממגוון רחב של קשיים הנוגעים לשפה, לדיבור ולתקשורת בכללותה, כמו דחיקת לשון, שיבושי היגוי, הפרעות בבליעה ועוד. קשיים אלו, הנובעים מסיבות רבות, נוטים להשפיע בצורה נרחבת גם על מידת הביטחון העצמי שלהם, על יכולתם ליצור קשרים חברתיים, על תחושת הסיפוק שלהם, על עולמם הרגשי וכן הלאה. חשוב לדעת כי בכל אותם קשיי שפה, תקשורת ודיבור, ניתן לטפל בעזרת קלינאית תקשורת מוסמכת.

מהי קלינאית תקשורת ומהם תחומי עיסוקה?

קלינאית תקשורת היא מי שמומחית באבחון קשיי שפה, דיבור ותקשורת, בטיפול בהם וכן במניעתם, במידת האפשר. מדובר במקצוע שהוא פארא רפואי בהגדרתו אך חייב בהכשרה נרחבת ובהסמכה כחוק. בין הבעיות המטופלות אצל קלינאית תקשורת ניתן למצוא הפרעות שונות בהגייה של השפה, שעלולות להיגרם כתוצאה מבעיית קואורדינציה או ממגוון בעיות פסיכולוגיות או פיזיות; תופעה של גמגום; הפרעות בהבנת השפה המדוברת, וכן הפרעות של הנעת השרירים או פגעים מבניים בחך שיוצרים קשיי דיבור שונים.
במהלך עבודתה, מבצעת קלינאית תקשורת אבחון ראשוני של הבעיה ושל הגורמים לה, ולאחר מכן בונה תוכנית טיפולית שלמה של תרגולי מילים וצלילים, תוך התאמה של טכנולוגיה תומכת כמו ציוד תקשורת או מכשיר שמיעה, לדוגמא. לעיתים קרובות, עובדת קלינאית תקשורת במהלך שיקום של אוכלוסיות פגועות, וכן במסגרות שונות ומגוונות בקהילה או במערכת הציבורית.
באמצעות עבודתה של קלינאית תקשורת יכול מי שסובל מקשיי דיבור ושפה אלו, לשפר את יכולותיו בתחום, וליהנות משיפור בתחום התקשורת, החיונית כל כך להתנהלותנו בחברה.

קלינאית תקשורת בעולם הילד

עולם הילד הוא מרכז להתפתחות הילד והמשפחה, אשר מציע תחת קורת גג אחת מגוון רחב של שירותים עבור ילדים, מתבגרים ומשפחותיהם, ונוגע לכלל היבטי ההתפתחות בחייהם. בין שירותי המכון ניתן למצוא קלינאית תקשורת המומחית בטיפול בילדים.
עבודתה של קלינאית תקשורת במכון עולם הילד כוללת טווח רחב של בעיות וליקויים, החל מגמגום או צרידות, דרך קשיי היגוי ובעיות התפתחות בדיבור ובשפה, ועד ללקויות של קריאה וכתיבה. בתהליך הטיפולי מבצעת קלינאית תקשורת איתור מוקדם של קשיי תקשורת, ולאחר האבחון של סיבות הליקויים מציעה למשפחה תהליך טיפולי מורכב שבנוי הן מעבודה של מפגשים במכון והן מתרגילים ליישום עצמאי בבית בקרב המשפחה.
שירותיה של קלינאית תקשורת בעולם הילד הינם שירותים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, המתבססים הן על הכשרה ועל הסמכה כחוק, הן על ידע מעמיק בתחום והן על נסיון רב שנים.
משפחות רבות שטופלו אצל קלינאית תקשורת במכון עולם הילד, נהנות כיום משיפור עצום בתקשורת המילולית ביניהן, וגילו כי אין כל סיבה לחיות עם ליקויי שפה ודיבור, כאשר הפתרון כל כך קל, וכל כך קרוב.

השארת תגובה